AKTUALNOŚCI - KALENDARIUM - 2022

 
01.04.2022
 
Maseczki ochronne i prześcieradła trafiły do podlaskich szpitali. W pomoc zaangażowało się Stowarzyszenie Pomocy „Rubież" z Białegostoku, które wspiera ochronę zdrowia już od ćwierć wieku.
 

 Dary od „Rubieży”/fot. TVP3 Białystok

 

Do placówek ochrony zdrowia i zakładów opiekuńczych trafią maseczki ochronne i prześcieradła. Dary dotrą do wielu szpitali w regionie.
Od dwudziestu pięciu lat Stowarzyszenia Pomocy „Rubież" pomaga służbie zdrowia. Szczególnie w czasach pandemii - ta pomoc była nieoceniona. Zniesienie obostrzeń nie oznacza jednak końca pandemii koronawirusa, dlatego pomoc Stowarzyszenia nie ustaje. Jak mówi Józef Kulikowski, prezes Stowarzyszenia Pomocy „Rubież" - Mamy tę możliwość, że możemy przekazać duże ilości tych maseczek. Oby one nie przydały się, no ale musimy być przygotowani.

Stowarzyszenie Pomocy „Rubież" pomaga też wyposażać podlaskie placówki w najpotrzebniejszy sprzęt. Ze wsparcia „Rubieży” mogą korzystać również osoby indywidualne.


Źródło: Obiektyw TVP3 Białystok

 

POWRÓT

 
07.03.2022
 

W związku z niezwykle trudną sytuacją obywateli Ukrainy, przebywających zarówno w swoim kraju, jak i tych którzy przekroczyli granicę z Polską, Stowarzyszenie Pomocy ,,RUBIEŻ” wyraża swoją solidarność z narodem ukraińskim, który stanął w obliczu rosyjskiej agresji militarnej i potępia rozpoczętą przez Federację Rosyjską inwazję na terenie Ukrainy. Stoimy na stanowisku, że Polska i Polacy powinni udzielić wsparcia obywatelom Ukrainy, również tym, którzy żyją i pracują razem z nami, gdyż pomoc i wyciągnięta dłoń są naszym obowiązkiem.

Dlatego też Stowarzyszenie Pomocy ,,RUBIEŻ” udziela pomocy finansowej Ukrainie solidaryzując się ze wszystkimi obrońcami Ukrainy, kobietami i dziećmi uciekającymi z ojczyzny, szukającymi schronienia w krajach sąsiednich.

 

 

POWRÓT

 
14.02.2022
 
W 80 rocznicę przekształcenia konspiracyjnego Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową przy pomniku poświęconego żołnierzom AK złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze. W uroczystości wzięli udział m.in. kombatanci AK, władze administracji rządowej i samorządowej,
wojsko, duchowieństwo, harcerze, a także delegacja Stowarzyszenia Pomocy ,,RUBIEŻ".
 
 
 

POWRÓT