AKTUALNOŚCI - KALENDARIUM - 2021

07.05.2021
 

Stowarzyszenie Pomocy RUBIEŻ  kontynuuje realizację przyjętych celów na 2021 rok w tym udzielania  wsparcia  szpitalom województwa podlaskiego.

 7 maja 2021 roku po raz kolejny z Berlina dotarł do szpitala w Knyszynie transport specjalistycznych łóżek. Dzięki naszej pomocy szpital w tym niewielkim mieście koło Białegostoku otrzymał tym razem 21 łóżek o wysokim standardzie.  Inspiratorem i organizatorem tej akcji był Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Pomocy RUBIEŻ na Niemcy, berliński poeta i członek Rady Polskiej w Berlinie, Roman Brodowski.

Zgodnie z jego słowami zawdzięczamy to współpracy z Niemieckim Krzyżem Maltańskim, a szczególnie z jego przedstawicielem, odpowiedzialnym za współpracę z zagranicą, Panem Sylwestrem Tomala. To dzięki niemu, dzięki jego przychylności dla naszej organizacji, nie pierwszy już raz podlaskie placówki służby zdrowia otrzymały tak potrzebny im sprzęt. Oprócz łóżek do naszych szpitali trafiły chodziki, wózki inwalidzkie, a nawet szpitalne  meble.

Stowarzyszenie Pomocy RUBIEŻ i odbiorcy darów są bardzo wdzięczni panu Sylwestrowi Tomala, naszemu koledze Romanowi Brodowskiemu oraz  pomagającym w załadunku sprzętu wolontariuszom Maltańskiego Krzyża w Berlinie i naszego Stowarzyszenia.

Z nadzieją, że nie jest to ostatnia tego typu pomoc przeznaczona dla placówek służby zdrowia w województwie podlaskim,przesyłamy serdeczne podziękowania i pozdrowienia naszym berlińskim przyjaciołom.

 
 

Zarząd   i członkowie

Stowarzyszenia Pomocy RUBIEŻ

 
 
 
 
 
 
 
 
 

POWRÓT

 
23.03.2021
 

1.Realizując cele statutowe Stowarzyszenia w tym trudnym czasie pomagamy polskiej mniejszości na Białorusi,  głównie  polskim dzieciom w miarę aktualnych możliwości.

Za pośrednictwem Katolickiej Organizacji CARITAS  w Grodnie wysłaliśmy dary dla dzieci do polskich szkół w Parafii Katolickiej św. Michała Archanioła w Nowogródku. Są to artykuły plastyczne do malowania i rysowania  jak: farby plakatowe, farby szkolne, flamastry, kredki, Ponadto do prac ręcznych  dwa  opakowania plasteliny. W tym transporcie znalazły się  również rożne przybory szkolne  oraz  zeszyty. Łącznie wysłano ok. 1000 sztuk różnych  przydatnych dla dzieci artykułów.

2. W tym dniu  w ramach pomocy charytatywnej dla Katolickiej Organizacji  CARITAS  w Grodnie podarowaliśmy  kosiarkę Castel Garden XC marki Honda wraz z zapasowymi częściami serwisowymi jak: nóż do cięcia trawy, wkład filtra powietrza, olej zapasowy, świece zapłonowe, wysysarkę do wybierania oleju z silnika.

W tym pandemicznym roku dla wszystkich bardzo trudnym, naszym działaniom przyświecają słowa św. Jana Pawła II:

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

W imieniu Stowarzyszenia dary przekazali:

Prezes  Józef Kulikowski oraz Jerzy Bołtuć – Członek  Komisji Rewizyjnej.

Odebrał je osobiście ks. Roman Raczko  - CARITAS Grodno.

Moment Przekazania darów obrazują zdjęcia.

 
 
 

POWRÓT

 
26.02.2021
 
Realizując cele statutowe Stowarzyszenia i przyjęty plan działania na 2021, okres szczególny związany z pandemią SARS- CoV-2 w dniu 26.02.21.r przedstawiciele Zarządu z Prezesem Jozefem Kulikowskim w towarzystwie Posła Mieczysława Baszki odwiedzili Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach k/ Supraśli. Jest to Dom który świadczy usługi opiekuńcze osobom przewlekle psychicznie chorym, upośledzonym umysłowo oraz osobom wykazującym inne niesprawności.. Podczas wizyty przekazano dla podopiecznych podarunki w postaci kompletów: czapek , szalików i rękawiczek. Takie odwiedziny poza drobną pomocą rzeczową stanowią element terapii Jakim jest niewątpliwie pamięć o innych osobach.
 
 

POWRÓT

 
18.02.2021
 
Stowarzyszenie Pomocy RUBIEŻ od początku nowego roku udziela wsparcia szpitalom w walce z SARS-CoV-2.

Pierwszą jednostką której udzielono wsparcia jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej- Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku ul. M. Skłodowskiej Curie co potwierdza zapis ze strony internetowej szpitala:

Cyt.

"18.02.2021 Stowarzyszenie Pomocy Rubież po raz kolejny wspiera Śniadecję.

Stowarzyszenie Pomocy Rubież w Białymstoku po raz kolejny okazało ogromne serce i pomoc Śniadecji. Prezes stowarzyszenia, płk. Józef Kulikowski odwiedził nas dzisiaj i przekazał kwotę 40.000 zł. Dzięki temu wsparciu szpital zakupił siedem komfortowych łóżek, które zasiliły m.in. Oddział Chorób Wewnętrznych, Diabetologii, Endokrynologii i Reumatologii. Wyrazy wdzięczności za wsparcie przekazali dyrektor Śniadecji, dr n. med. Cezary Nowosielski oraz pracownik administracji Śniadecji Danuta Dakowicz, która jest również członkiem zarządu Stowarzyszenia Pomocy Rubież."

 
 
 

POWRÓT